Poslední podzimní kolo je tady!!!

V pátek 2.11.2018 odehrají naši muži poslední kolo podzimní části soutěže, v tradičním čase 18:30 hod. se utkají s Boršicemi. Opět nebude chybět tombola - slosovatelné programy jsou již připraveny ! Přijďte nás povzbudit !

Dorost zajíždí ke svému poslednímu zápasu na horkou půdu svého nejbližšího pronásledovatele v tabulce - do Uherského Brodu, kde bude hájit titul půlmistra, věřme že kluci v neděli nepřijedou s prázdnou (začátek zápasu v 10:00 hod.)

Také žáci se budou snažit zakončit úspěšný podzim nějakým bodovým ziskem - soupeřem jim budou "B" týmy zlínského FC, držme palce i jim ;)

up.Bor

2.kolo KP žáků: sobota 27.10.2018, SAB

starší:
SK Baťov 1930 - ČSK Uherský Brod 3:1 (2:0)

branky: 32.,41. Bujor, 30. Marčík

SKB: Zpěvák (B) - Křižan, Dočkal, Marčík, Hastík, Štulíř, Gloser, Kopecký, Klvaň, Chytil, Vyvlečka, náhradníci Bujor, Trvaj, Mudřík

rozhodčí: Jan Havrlant

diváků: 78

V ukání se sousedem z tabulky se kluci na umělé trávě hodně naběhali. V prvním poločase se hra odehrávala především mezi šestnáctkami, hosté využívali k útoku dlouhých nákopů na své útočníky, ale domácí se mohli opřít o spolehlivý výkon obrany a brankáře Zpěváka. Naše akce dokázali hosté ubránit, takže jsme hrozili hlavně ze standardních situací. Trestný kop Chytila s námahou vyrazil hostující gólman na roh, ale jinak se domácí útočníci nedokázali prosadit. Až ke konci první půle , kdy běžela 30. minuta se po rohu trefil náš stoper Marčík. Baťov vedení povzbudilo a ještě do poločasu zvýšil vedení na 2:0, když se po přihrávce Glosera prosadil Bujor.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s elánem a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Začali si vytvářet šance, které hosté odvraceli jen s obtížemi. Ve 41. minutě se samostatně již podruhé v ukání prosadil Bujor a přízemní střelou navýšil vedení na 3:0. Hráče Baťova vedení o tři branky uspokojilo a přenechali iniciativu soupeři. Několikrát zasáhl náš brankář, ale v 53. minutě se soupeř prosadil v šestnáctce a zblízka snížil na 3:1. Hosté byli dále lepším týmem a několikrát nebezpečně ohrozili naši branku, ale změny skóre se nedočkali i díky dobré práci obrany.

Hodnocení trenéra ( L. Zapletal ): "V první půli se kluci snažili a byli odměněni dvěma góly v soupeřově brance. Do vstřelení třetí branky jsme byli jasně lepším týmem. Poté naše aktivita upadla a soupeř se dostával často do blízkosti naší branky, ale další snížení jsme nedovolili. Bojovností jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Pochválit bych chtěl obránce Vyvlečku s Marčíkem, kteří dokázali ubránit fyzicky vyspělé útočníky soupeře. V útoku velmi dobře zahrál Bujor, který vstřelil dvě branky."

Poslední utkání podzimu utkání hrají žáci v sobotu 3.11.2018 na Pasekách se Zlínem B.

mladší:
SK Baťov 1930 - ČSK Uherský Brod 1:7 (0:3)

branky: 51. Zapletal - 29.,46. Maleňák, 9. Šobáň, 14. Antonín, 38. Gaži, 42. Smrtka, 58. Vacula

SKB: Švenda (B) - Zpěvák Jan, Řehan, Bujor Ž., Trvaj, Šmédek, Zapletal, Mudřík, Fagulec, Olejníček, Mičutka, náhradníci Krkoška, Pšenčík, Doležel

diváků: 95

002

222

333

13.kolo KP dorostu: sobota 27.10.2018, SAB

SK Baťov 1930 - TJ Štítná nad Vláří 6:1 (2:0)

branky: 13. Hnaníček (vlastní), 17. Kadlec, 65. Rusek, 78. Štefka O., 81. Guřan, 89. Holman - 85. Malaník

čk: 84. Vašulka

SKB: Medek (B) - Holman, Vašulka, Rusek, Guřan, Klíma, Llanos, Chlebík, Plechač, Kadlec, Káňa, náhradníci Merta, Večeřa, Štefka O., Zpěvák

ŠnV: Šimoník (B) - Horňák, Urban, Kalík, Hnilo D., Hnilo O., Hnaníček, Struhař, Černý, Frýželka, Malaník, náhradník Hrnčiřík

rozhodčí: Daniel Mravec

diváků: 26

FB IMG 1540720146742

13.kolo KP mužů: sobota 27.10.2018, BpH

FK Bystřice pod Hostýnem - SK Baťov 1930 3:4p. (2:2)

branky: 22. Vasiljev, 30. Costa, 81. Juráň - 34.,45+1 Krajča, 90+4 Skyba

O výsledku zápasu rozhodl penaltový rozstřel.

BpH: Juřík (B) - Juráň, Juhás, Tureček, Vasiljev, Pumprla, Ondroušek, Kušík (15. Navrátil), Kubík (85. Křížek), Costa (68. Berky), Ligač

SKB: Dvořák (B) - Bršlica P., Novák, Krajča, Kopřiva, Skyba, Zapletal M., Bršlica A., Žáček, Ondráš, Bína

rozhodčí: Ondřej Vlk - Tomáš Gargulák, Radek Nohavica

diváků: 77

Do Bystřice jsme opět přijeli v prořídlé sestavě bez několika hráčů základní sestavy, navíc se při rozcvičování zranil i Jakub Kašík, takže na střídačce byl do hry připraven jako jediný náhradník pouze Pavel Gerych. Přesto jsme za stálého deště začali dobře a již v 5.minutě vstřelili z rohu první gól, rozhodčí jej však pro údajný faul na brankáře neuznal. Po 30 minutách už to však bylo 2:0 pro domácí, když nejprve Vasiljev a následně Costa potrestali chyby v naší obraně. Naštěstí jsme záhy dokázali reagovat kontaktním gólem Pavla Krajči, jenž zužitkoval ideální nahrávku mladého Adama Bršlici. V nastaveném čase prvního poločasu jsme dokonce dokázali vyrovnat, když svou druhou branku technickou střelou přidal opět Krajča. Druhá půle se nesla ve znamení velkého boje zejména mezi oběma vápny, na těžkém terénu se oba týmy do šancí dostávaly jen sporadicky a vše směřovalo k remízové koncovce. V 81. se však po standardní situaci prosadil důrazný Juráň a přiblížil domácím vítězství na dosah. Baťov vsadil vše na jednu kartu, na hrot vysunul stopera Pavla Bršlicu a dlouhými nákopy se pokoušel vyvinout tlak, otevřených zadních vrátek naší obrany však domácí využívali k rychlým brejkům, pojišťovací gól však ani z nejvyloženějších šancí vstřelit nedokázali, za což je žlutomodří nakonec potrestali vyrovnávací brankou v posledních sekundách dramatického zápasu.
V penaltovém rozstřelu se pak Hubertovi Dvořákovi podařilo jednu penaltu chytit a jelikož všech 5 našich střelců uspělo, kýžený druhý bod si hosté odvezli do Otrokovic.

Hodnocení funkcionářů SKB: "Utkáni hrané na velmi těžkém terénu bylo bojovné s šancemi na obou stranách. Domácí již v prvním poločase vedli o dvě branky, ale Baťov dokázal díky brankám Pavla Krajči ještě do přestávky vyrovnat. V závěru utkáni domácí vstřelili branku po standardní situaci, ale Baťov v samém závěru opět srovnal a na pokutové kopy zvítězil."

BpH

bph2

bph3

1. kolo KP žáků: sobota 20. 10. 2018, UT Hrádek

starší:
TC TVD Slavičín - SK Baťov 1930 3:4p. (1:1)

branky: 29.,52. Hamalčík, 49.(p) Šoman - 9. Klvaň, 45. Bujor A., 61. Křižan

SKB: Zpěvák J.(B) - Křižan, Dočkal, Marčík, Hastík, Kopecký, Klvaň, Bujor A., Chytil, Trvaj, Vyvlečka, náhradníci Zapletal, Krkoška

rozhodčí: Roman Číž

diváků: 30

Na těžkém mokrém terénu nastoupili naši hráči s nasazením a už v 9.minutě se prosadil sám proti brankáři Klvaň a Baťov vedl 1:0. Po rychlém vedení se hráči přizpůsobili soupeři a místo kombinace začala překopávaná. Tento způsob hry nám není vlastní a začaly se kupit chyby. Po chybných rozehrávkách se soupeři dostávali do vyložených šancí, které naštěstí nedokázali proměnit. Až ve 29. minutě se z trestného kopu z hranice šestnáctky přesně do šibenice trefil útočník domácích a srovnal skóre na 1:1. Vzápětí mohlo být ještě hůř, ale správně nařízenou penaltu domácí kopli vedle a do kabin se šlo s remízou.

Ve druhém poločase začali naši hráči konečně více kombinovat a rodily se naše šance. Ve 45. minutě utekl Klvaň a centr poslal přímo Bujora, který hlavou zajistil hostům vedení 1:2. Vzápětí se naše střela odrazila od břevna před brankovou čáru. Poté nastalo deset minut naprostého výpadku naší obrany. Po dlouhém nákopu se nedomluvili naši střední obránci a byla z toho další penalta. Tentokrát úspěšná 2:2. Po třech minutách poslal náš obránce nepodařenou malou domů, kterou domácí vystihli a získali vedení 3:2. Hráči Baťova znovu převzali taktovku do svých rukou a výsledkem byly dvě nastřelená břevna. Krásný fotbalový moment přišel v 61.minutě - náš obránce Križan využil rozhozené obrany soupeře a od půlky prošel až před brankáře a s přehledem zakončil 3:3. Do konce utkání se již skóre nezměnilo, tak o vítězi rozhodovaly pokutové kopy.

Z pěti pokusů dokázal každý tým proměnit čtyři, šestou penaltu Bujor dal, ale domácím ji náš brankář Zpěvák chytil a zajistil tak dva body pro hosty.

Hodnocenítrenéra ( L. Zapletal ): "Nepříjemně jsem byl překvapený s přípravou některých hráčů na zápas, když dokážou zapomenout základní vybavení. Na hřišti zbytečně komentujeme situace místo abychom se povzbudili a soustředili na vlastní výkon. Jsem spokojený, že na těžkém terénu mužstvo bojovalo a dokázalo vyrovnat nepříznivý stav. Dobrý výkon předvedli útočníci Klvaň a Bujor, své si odchytal také brankář Zpěvák."

mladší:
TC TVD Slavičín - SK Baťov 1930 3:4 (1:2)

branky: 10.,38.,42. Jandl - 13.,47. Krkoška, 7. Bujor Ž., 54. Řehan

SKB: Švenda (B) - Mrkvica, Zpěvák Jan, Řehan, Bujor Ž., Trvaj, Šmédek, Zapletal, Mudřík, Fagulec, Olejníček, náhradníci Mičutka, Krkoška, Pšenčík, Doležel

12. kolo KP dorostu: sobota 20.10.2018, Otrokovice

Viktoria Otrokovice - SK Baťov 1:3 (1:0)

branky: 38. Večeřa - 56. Bršlica, 62., 72. Sotolář

SKB: Medek (B) - Holman, Vašulka, Rusek Sotolář, Klíma, Llanos, Štefka J., Kadlec, Káňa, Bršlica, náhradníci Guřan, Štefka O., Šnajdar, hlebík, Plechač, Zpěvák, Merta

rozhodčí: Stanislav Toman

diváků: 87

V souboji o titul Dorosteneckého vládce Otrokovic se utkaly týmy z popředí tabulky a bylo to znát. Po prvních oťukávacích minutách nabral zápas svižné tempo a početní diváci se měli na co dívat. Baťovští působili fotbalovějším dojmem, ale domácí obrana vedená výborným Skopalem je k vážnějšímu ohrožení své branky nepouštěla, naopak to byla Viktorka, která využila zaváhání hostující obrany a její nedorozumnění s golmanem Medkem potrestala vedoucím gólem.
Do druhé půle nastoupil Baťov s ještě větší chutí a důrazem, za což byli žlutomodří postupně odměněni jak krásným vyrovnávajícím gólem snajpra Bršlici, tak posléze dvěma brankami nejlepšího hráče zápasu Sotoláře.

V derby tak uspěl tým s větší chutí po vítězství, v jehož dresu krom zmíněného Sotoláře vyčníval bojovný a pracovitý Holman, na domácí straně na sebe pak svou rychlostí upozornil záložník Jakub Šustek.

Své vedoucí postavení v tabulce bude Baťov hájit další sobotu, kdy bude na svém hřišti od 13:30 hod. hostit celek ze Štítné nad Vláří.

branky: 53. Sotolář - 28. Slobodian, 35. Popelka, 73. Pešek

SKB: Dvořák (B) - Večeřa (80. Bršlica A.), Bršlica P., Kopřiva (46. Zikmund), Novák, Krajča, Kašík, Žáček (88. Štefka J.), Ondráš, Bína, Sotolář

LUH: Švec (B) - Kořenek J., Suchý, Kryšpín, Polách (90. Kořenek M.), Popelka, Červenka, Pavlíček M. (87. Zámorský), Pavlíček V., Bernátek (75. Talaš), Slobodian (42. Pešek)

rozhodčí: Vít Ondráš - Ondřej Vlk, Martin Zelený

diváků: 65

V pátečním podvečeru se hrálo tradičně utkání na umělé trávě v Otrokovicích, kdy místní SK Baťov přívítal celek z lázeňských Luhačovic. Trenér hostí Jan Jelínek sliboval po nevydařených výsledcích v posledních kolech restart svého týmu a tato léčba jaksepatří zabrala. Hosty poslal do vedení Rosťa Slobodian a do půle přidali ještě druhou trefu. Domácí celek utkání ještě zdramatizoval mladičkým Sotolářem, ale poslední slovo měli Luhačovjané, kdy Pešek pečetil výhru hostí.

Hodnocení: "V pátečním podvečeru se na Baťově odehrálo utkání průměrné úrovně. U obou mužstev byla znát absence několika hráčů a tak utkání postrádalo tempo i kvalitu. V prvním poločase domácí udělali dvě hrubé chyby, které soupeř dokázal potrestat. Ve druhém poločase Baťov zvýšil aktivitu a hostující mužstvo dokázali dostat pod tlak, ale více než snižující branku Sotolářem se jim dát nepodařilo. Domácí neodehráli dobré utkání hlavně v prvním poločase a tak hosté zvítězili zaslouženě."

Hodnocení funkcionářů Luhačovic: Obě mužstva nastoupili do utkání s vícero absencemi. První šanci měl Batov, po autovem vhazování se k zakončení dostal jeden z domácích, přeloboval Šveca, balón naštěstí pro nas skončil na břevne. Pak jsme se k několika zakončením dostali také my. První branka však padla ve 28. minutě. Lehká střela vypadla domácímu brankáři, nejrychleji se zorientoval Slobodian a jeho dorážka znamenala naše vedení. Domácí gólman svoji chybu napravil o pár minút později, kdy nejdříve vyrazil tečovaný přímý kop Polácha a pak i dorážku V. Pavlíčka z těsné blízkosti. Pak ziskal balón Popelka, navedl ho k bráně a po jeho zakončení bylo 0:2. Do druhé půle nastoupili domácí s cílem zápas otočit a v prvních minutách nás zatlačili. Výsledkem byl kontaktní gól a pak nebezpečné zakončení, které Švec fantasticky vyrazil na roh. Do otevřené obrany Batova jsme dělali nebezpečné výpady a po jedněm z nich nam přinesl gól Peška na 1:3 uklidnění. Do konca zápasu jsme měli ještě 2 čisté šance, stav se však nezměnil a po dvou porážkách jsme opět bodovali naplno.

Jan Jelínek, trenér Luhačovic: "Podali jsme zodpovědný výkon, hráči dodrželi pokyny, bojovali a odměnou jsou pro nás důležité tři body. Hráli jsme dnes trochu více ze zadu, v bloku a po zisku balónu jsme chtěli jít do rychlého přechodu. To se nám dařilo, byli jsme trpěliví a kompaktní, dva góly padly právě po brejkovych situacích. Jsme spokojeni s přístupem, vícero individuálních výkonů bylo nadstandardních, vítězství nám pomůže v přípravě na dva poslední podzimní zapasy."

luha

11. kolo KP dorostu: neděle 14. 10. 2018, SAB

SK Baťov 1930 - FC Rožnov pod Radhoštěm 10:0 (5:0)

branky: 7.,86.,89. Bršlica, 17.,38. Štefka J., 69.,72. Holman, 3. Rusek (p.), 10. Sotolář, 90. Plechač

SKB: Medek (B) - Holman, Vašulka, Rusek, Sotolář, Klíma, Llanos, Štefka J., Kadlec, Káňa, Bršlica, střídali Šnajdar, Guřan, Štefka O., Chlebík, Plechač, Večeřa, Merta

rozhodčí: Milan Katrňák

diváků: 75

Domácí se ujali hned ve 3.minutě vedení z penalty na řízené za faul na pronikajícího Sotoláře, v 10.minutě to bylo již 3:0, když po brance přidali Bršlica a právě Sotolář. Rožnov přijel bez 6 hráčů základní sestavy a na jeho výkonu to bylo znát, k brance Baťova se příliš nedostávali a jediné vážnější ohrožení jejího strážce Medka znamenala špatně zahraná malá domů, která Filipa pěkně vyděsila a protáhla. Do poločasu viděli diváci kromě spousty zahozených šancí ještě dva góly, ve druhé půli byl k vidění prakticky stejný scénář, kdy diváci až žasli, co všechno se dá zahodit. Své chvíle se dočkal i Filip Medek, když musel likvidovat sólový nájezd hostí, to však zvládl se ctí. Odměnou mu pak byla možnost zahrání pokutového kopu, na svého golmanského kolegu však nevyzrál. A když se naši hráči v samotné koncovce zápasu přece jen dokázali střelecky prosadit, dali výsledku dvoucifernou podobu a upevnili si tak druhé místo v tabulce krajského přeboru.

Podstatně tvrdší oříšek na naše dorostence však čeká za týden, kdy zajíždí na opačný konec města k derby s otrokovickou Viktorkou, ta dokázala přivézt 3 body ze Slavičína a bude zcela jistě chtít bodovat i tuto sobotu.

11. kolo KP žáků, sobota 13. 10. 2018, SAB Otrokovice

starší:
SK Baťov 1930 - FK Kunovice 4:0 (1:0)

branky: 26.,66. Bujor A., 51. Chytil, 70. Klvaň

SKB: Zpěvák J. (B) - Dočkal, Marčík, Hastík, Štulíř, Gloser, Kopecký M., Klvaň, Bujor A., Chytil, Trvaj, střídali Mudřík, Zapletal

rozhodčí: M. Vychodil

diváků: 50

V ukání se soupeřem ze spodku tabulky se kluci zbytečně potrápili. V prvním poločase nedokázali využít dost vyložených příležitostí ke vstřelení gólu - např.Klvaň třikrát sám na brankáře. Když jsme konečně vtřelili branku, nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Hra se odehrávala převážně na půlce hostí, ale bez kýženého efektu a převáděný fotbal se divákům nemohl líbit. Za zmínku stojí krásná střela Chytila, která zatřásla břevnem. Z trápení nás vysvobodil až ve 26.minutě Bujor, který se svým důrazem prodral přes protihráče a z hranice šestnáctky krásně zakončil umístěnou střelou k pravé tyči.K dalšímu proměnění šancíní nedošlo, takže poločas skončil 1:0 pro domácí.
Po domluvě v kabině nastoupili domácí s větším nasazením, začali soupeře ještě více přehrávat. V 51. minutě se prosadil krásnou individuální akcí Chytil, když ustál fauly soupeře, pronikl přes čtyři protihráče do vápna a přízemní střelou nezadržitelně skóroval 2:0. Vedení o dvě branky hráče Baťova uklidnilo až moc a ke slovu se dostal soupeř. Vynikající zákrok předvedl náš brankář Zpěvák - vytáhl ze šibenice trestný kop soupeře a vzápětí zlikvidoval další vyloženou šanci, když vychytal samostatný nájezd. Naše útoky zastavovaly nepřesnostiv rozehrávce a špatné řešení situace.Hosté se vrhli více do útočení a domácí toho dokázali z rychlých brejků využít. Pár minut před koncem se podruhé prosadil sám proti gólmanovi Bujor 3:0 a v poslední minutě pečetil naše vítězství na 4:0 opět po samostatném úniku Klvaň.

Hodnocení trenéra ( L. Zapletal ): Nebyl jsem spokojený s přístupem hráčů v prvním poločasu, kdy si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. Ve druhé půli se naše hra zlepšila a po zásluze jsme vyhráli. Pochválit mohu brankáře Zpěváka a hráče Stuchlíka s Marčíkem. Útočníci se prosadili, ale očekáváme od nich větší produktivitu při počtu šancí, do kterých se dokáží dostat.

Další utkání hrají žáci ve Slavičíně.

mladší:

SK Baťov 1930 - FK Kunovice 3:2p. (1:1)

branky: 9. Krkoška, 38. Trvaj - 15. Bahula, 39. Galář

SKB: Švenda (B) - Mrkvica, Zpěvák J., Řehan, Bujor Ž., Trvaj, Šmédek, Zapletal, Mudřík, Fagulec, Olejníček, střídali Mičutka, Krkoška, Pšenčík, Doležel

branky: 22. Macíček, 26., 74. Vavřík - 11., 55. Vitásek M., 61. Novák

JUŘ: Nosálek (B) - Novák, Krajča V., Šobora, David, Škorňa, Škařupa, Macíček, Vavřík, Petrů (90. Solanský), Šnajdr

SKB: Dvořák (B) - Kopřiva (87. Bršlica A.), Bršlica P., Jakubowicz (32. Zikmund), Novák, Krajča P. (90. Štefka J.), Kašík, Vitásek M., Žáček, Ondráš, Spurný (53. Sotolář)

rozhodčí: T. Surovec - T. Gargulák, J. Korch

delegát: S. Vacula

diváků: 80

Do utkání jsme vstoupili aktivně a po brance Michala Vitáska se v 10.minutě ujali vedení. Domácí ovšem po našich dvou velkých chybách v rozmezí několika minut dokázali skóre zápasu do poločasu otočit. Druhý poločas opět začal naším náporem a když se opět prosadil Vitásek a následně hlavou Novák, zdálo se, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Bohužel 100% šance Sotoláře a Ondráše, které mohly utkání rozhodnout jsme neproměnili, a tak platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Domácí z ojedinělého útoku srovnali a dovedli zápas do remízového konce. V následných pokutových kopech jsme byli šťastnější a vezeme si tak domů dva body.