1. kolo KP žáků: sobota 20. 10. 2018, UT Hrádek

TC TVD Slavičín - SK Baťov 1930 3:4p. (1:1)

O výsledku zápasu rozhodl penaltový rozstřel.

branky: 29.,52. Hamalčík, 49.(p) Šoman - 9. Klvaň, 45. Bujor A., 61. Křižan

SKB: Zpěvák J.(B) - Křižan, Dočkal, Marčík, Hastík, Kopecký, Klvaň, Bujor A., Chytil, Trvaj, Vyvlečka, náhradníci Zapletal, Krkoška

rozhodčí: Roman Číž

diváků: 30

Na těžkém mokrém terénu nastoupili naši hráči s nasazením a už v 9.minutě se prosadil sám proti brankáři Klvaň a Baťov vedl 1:0. Po rychlém vedení se hráči přizpůsobili soupeři a místo kombinace začala překopávaná. Tento způsob hry nám není vlastní a začaly se kupit chyby. Po chybných rozehrávkách se soupeři dostávali do vyložených šancí, které naštěstí nedokázali proměnit. Až ve 29. minutě se z trestného kopu z hranice šestnáctky přesně do šibenice trefil útočník domácích a srovnal skóre na 1:1. Vzápětí mohlo být ještě hůř, ale správně nařízenou penaltu domácí kopli vedle a do kabin se šlo s remízou.

Ve druhém poločase začali naši hráči konečně více kombinovat a rodily se naše šance. Ve 45. minutě utekl Klvaň a centr poslal přímo Bujora, který hlavou zajistil hostům vedení 1:2. Vzápětí se naše střela odrazila od břevna před brankovou čáru. Poté nastalo deset minut naprostého výpadku naší obrany. Po dlouhém nákopu se nedomluvili naši střední obránci a byla z toho další penalta. Tentokrát úspěšná 2:2. Po třech minutách poslal náš obránce nepodařenou malou domů, kterou domácí vystihli a získali vedení 3:2. Hráči Baťova znovu převzali taktovku do svých rukou a výsledkem byly dvě nastřelená břevna. Krásný fotbalový moment přišel v 61.minutě - náš obránce Križan využil rozhozené obrany soupeře a od půlky prošel až před brankáře a s přehledem zakončil 3:3. Do konce utkání se již skóre nezměnilo, tak o vítězi rozhodovaly pokutové kopy.

Z pěti pokusů dokázal každý tým proměnit čtyři, šestou penaltu Bujor dal, ale domácím ji náš brankář Zpěvák chytil a zajistil tak dva body pro hosty.

Hodnocenítrenéra ( L. Zapletal ): "Nepříjemně jsem byl překvapený s přípravou některých hráčů na zápas, když dokážou zapomenout základní vybavení. Na hřišti zbytečně komentujeme situace místo abychom se povzbudili a soustředili na vlastní výkon. Jsem spokojený, že na těžkém terénu mužstvo bojovalo a dokázalo vyrovnat nepříznivý stav. Dobrý výkon předvedli útočníci Klvaň a Bujor, své si odchytal také brankář Zpěvák."