SK Baťov 1930 - ČSK Uherský Brod 3:1 (2:0)

branky: 32.,41. Bujor, 30. Marčík

SKB: Zpěvák (B) - Křižan, Dočkal, Marčík, Hastík, Štulíř, Gloser, Kopecký, Klvaň, Chytil, Vyvlečka, náhradníci Bujor, Trvaj, Mudřík

rozhodčí: Jan Havrlant

diváků: 78

V ukání se sousedem z tabulky se kluci na umělé trávě hodně naběhali. V prvním poločase se hra odehrávala především mezi šestnáctkami, hosté využívali k útoku dlouhých nákopů na své útočníky, ale domácí se mohli opřít o spolehlivý výkon obrany a brankáře Zpěváka. Naše akce dokázali hosté ubránit, takže jsme hrozili hlavně ze standardních situací. Trestný kop Chytila s námahou vyrazil hostující gólman na roh, ale jinak se domácí útočníci nedokázali prosadit. Až ke konci první půle , kdy běžela 30. minuta se po rohu trefil náš stoper Marčík. Baťov vedení povzbudilo a ještě do poločasu zvýšil vedení na 2:0, když se po přihrávce Glosera prosadil Bujor.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s elánem a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Začali si vytvářet šance, které hosté odvraceli jen s obtížemi. Ve 41. minutě se samostatně již podruhé v ukání prosadil Bujor a přízemní střelou navýšil vedení na 3:0. Hráče Baťova vedení o tři branky uspokojilo a přenechali iniciativu soupeři. Několikrát zasáhl náš brankář, ale v 53. minutě se soupeř prosadil v šestnáctce a zblízka snížil na 3:1. Hosté byli dále lepším týmem a několikrát nebezpečně ohrozili naši branku, ale změny skóre se nedočkali i díky dobré práci obrany.

Hodnocení trenéra ( L. Zapletal ): "V první půli se kluci snažili a byli odměněni dvěma góly v soupeřově brance. Do vstřelení třetí branky jsme byli jasně lepším týmem. Poté naše aktivita upadla a soupeř se dostával často do blízkosti naší branky, ale další snížení jsme nedovolili. Bojovností jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Pochválit bych chtěl obránce Vyvlečku s Marčíkem, kteří dokázali ubránit fyzicky vyspělé útočníky soupeře. V útoku velmi dobře zahrál Bujor, který vstřelil dvě branky."

Poslední utkání podzimu utkání hrají žáci v sobotu 3.11.2018 na Pasekách se Zlínem B.